Oprócz codziennej pielęgnacji warto wspierać skórę twarzy, szyi i dekoltu dodatkowymi zabiegami, które pomogą utrzymać ją dłużej silną i zdrową. Sposób działania jest różny w zależności od wieku i w zależności od problemów z którymi aktualnie się borykasz. Raz w miesiącu zrób sobie delikatny peeling enzymatyczny i maseczkę nawilżającą dla przyjemności, jeśli masz ochotę. Przede wszystkim to Twój czas na wyrobienie w swoim życiu zdrowych nawyków, które uwierz mi zaowocują w przyszłości.

Jeśli pomimo masz problemy skórne, to wybierz się proszę na wizytę do specjalisty. Nie eksperymentuj samodzielnie, nie kupuj tego co sprawdziło się u koleżanki czy kolegi, czy to o czym piszą obecnie influenserzy (nie specjaliści) w internecie. Zweryfikuj to. Pamiętaj nawilżenie to podstawa, z tym powinnaś/powinieneś sam(a) sobie poradzić. Cała reszta może być ryzykowna. Dobry kosmetolog lub/i dermatolog poinstruuje Cię jak dbać o Twoją cerę, tak żeby nie zrobić sobie krzywdy.

PEELING ENZYMATYCZNY/ MASKA ENZYMATYCZNA – zazwyczaj w swym składzie posiada enzymy owocowe, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Jest to najdelikatniejsza forma peelingu, którą możemy stosować w zależności od problemów z którymi się borykamy i aktualnego stanu cery. Jeśli nie jesteś pod opieką specjalisty, to stosuj go 1 raz w tygodniu (przy cerze z zaskórnikami, wykwitami) lub raz na 2 tygodnie. Pomimo zapewnień niektórych producentów, nie zalecam zbyt częstego stosowania peelingu enzymatycznego. Pamietajmy proszę, że nasz mikrobom spełnia bardzo ważną funkcję.

PEELING MECHANICZNY– to peeling, który w swym składzie zawiera drobne lub grube drobinki np. z pestek, z ziaren soli czy cukru. Jest bardziej agresywny dla skóry i powoduje mocniejsze jej podrażnienie. Może być stosowany na okolice ciała 1 raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie.

PEELING CHEMICZNY– do stosowania profesjonalnego. Mamy różnego rodzaju peelingi chemiczne, o różnych stężeniach, skierowane do różnego rodzaju cer borykających się z różnymi problemami. Dzielimy je na powierzchowne, średnio-głębokie i głębokie. Specjalista mając szeroką wiedzę na temat skóry, organizmu, zamierzonych efektów i ewentualnych powikłań, indywidualnie dobiera odpowiednie stężenie i rodzaj kwasu. Samodzielne jego zastosowanie często prowadzi do powikłań, które nie zawsze występują od razu, a po pewnym czasie jego stosowania. Od kilku lat w sprzedaży detalicznej pojawiły się różne formy peelingu chemicznego. Coraz częściej w gabinecie zajmujemy się przywróceniem do zdrowia skóry uszkodzonej po ich użyciu. Niestety nieodpowiednio użyte mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ