Po wykonaniu peelingu, możesz wykonać maskę pielęgnacyjną. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub boryka się z problemami, to najpierw zapytaj swojego kosmetologa o radę. Na rynku jest mnóstwo składników, kosmetyków, które pomimo opisu nie zawsze nadają się dla każdej cery.
Jeśli masz ochotę i nie masz przeciwwskazań, to możesz wykonać maseczkę 1 raz w tygodniu, tu bardziej nawilżające, łagodzące, regenerujące lub raz na 2, 3 tygodnie. Niektóre maseczki, jak np. maseczki z glinki, maseczki z kwasami mogą podrażniać. Początkowo mogą przynosić efekt oczyszczenia, wygładzenia, ale w późniejszym czasie lub w nadmiarze mogą spowodować ścieńczenie naskórka i warstwy hydrolipidowej co może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

MASKA PIELĘGNACYJNA – ma różne formy i skierowana jest do różnego rodzaju cery. Może mieć formę kremową, żelową, enzymatyczną (opisana powyżej). Może być algowa, w płachcie czy z glinki. Przede wszystkim ma nam pomagać. Nie szkodzić, nie podrażniać, nie przesuszać. Najlepiej w tym przypadku skupić się na masce o działaniu, nawilżającym, regeneracyjnym, odżywczym.

MASKA ALGOWA – powinna mieć w składzie algi, które bogate są min.w minerały, takie jak wapń, żelazo, potas. Doskonale łagodzą, nawilżają, powodują, że skóra staje się miękka. Maska jest w proszku i należy rozrobić ją z zimną wodą. Rozrabiając ją trzeba przestrzegać proporcji podanych przez producenta i energicznie mieszać to momentu uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Rozprowadzając ją na twarzy zastyga tworząc gumowatą konsystencję. Trudna do samodzielnego wykonania w domu. Doskonała dla każdego rodzaju cery. Wspaniale relaksuje.

MASKA W PŁACHCIE – to maski wykonane najczęściej z bawełny, biocelulozy czy mikrofibry. Tworzywo z którego maska jest wykonana zamoczone jest w serum ze składnikami aktywnymi. Kawałki tworzywa wycięte z otworami na nos, oczy i usta kładziemy na twarz. Jeśli w opakowaniu zostaje serum, to warto je wykorzystać do pielęgnacji.

MASKA Z GLINKI – to maska w postaci sproszkowanej, którą łączy się z wodą. Są źrodłem mikro i makroelementów. WAŻNE, tak jak każdy składnik, tak i każda glinka ma swoje właściwości. Podczas aplikacji na skórę należy z nią uważać i nie doprowadzić do jej wyschnięcia. Najlepiej nakładać ją podczas kąpieli i zwilżać. Zaschnięta glinka przyczynia się do uszkodzenia płaszcza hydrofilowego oraz do podrażnienia skóry.

GLINKA BIAŁA – skóra wrażliwa i sucha. Łagodzi podrażnienia, oczyszcza. Przeciwdziała rozwojowi stanów zapalanych.

GLINKA ZIELONA – skóra mieszana, tłusta, z wykwitami. Działa antybakteryjnie, zmniejsza wydzielanie łoju, koi podrażnienia. Absorbuje nadmiar sebum, zmniejsza stany zapalne.

GLINKA CZERWONA – skóra naczyniowa, tłusta, mieszana, z trądzikiem różowatym w stanie aktywnym. Regeneruje, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia koloryt, wspomaga walkę z zaskórnikami.

GLINKA RÓŻOWA – skóra wrażliwa, sucha, naczyniowa, dojrzała, z trądzikiem różowatym. To połączenie glinki białej i różowej. Łagodzi podrażnienia, zaczerwienia, absorbuje nadmiar sebum.

GLINKA ŻÓŁTA – skóra tłusta, mieszana, łojotokowa, naczyniowa. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza stany zapalane. Może być stosowana na skórę głowy niwelując stany łojotokowe, łupież.

GLINKA NIEBIESKA – regeneracja dla każdego rodzaju cery. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia, nawilża, wzmacnia procesy regeneracyjne.

Pamiętaj proszę, że maseczka choć czasem wydaje się niewinna też może podrażnić, uczulić, czy porostu być źle dobrana do Twojej cery. Jeśli nie wiesz, jak jej użyć poproś o radę swojego specjalistę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

RODZAJE PEELINGÓW

RODZAJE PEELINGÓW

Oprócz codziennej pielęgnacji warto wspierać skórę twarzy, szyi i dekoltu dodatkowymi zabiegami, które pomogą utrzymać...

czytaj dalej