Oprócz codziennej pielęgnacji warto wspierać skórę twarzy, szyi i dekoltu dodatkowymi zabiegami, które pomogą utrzymać ją dłużej silną i zdrową. Sposób działania jest różny w zależności od wieku i w zależności od problemów z którymi aktualnie się borykasz. Raz w miesiącu zrób sobie delikatny peeling enzymatyczny i maseczkę nawilżającą dla przyjemności, jeśli masz ochotę. Przede wszystkim to Twój czas na wyrobienie w swoim życiu zdrowych nawyków, które uwierz mi zaowocują w przyszłości.
Jeśli pomimo masz problemy skórne, to wybierz się proszę na wizytę do specjalisty. Nie eksperymentuj samodzielnie, nie kupuj tego co sprawdziło się u koleżanki czy kolegi, czy to o czym piszą obecnie influenserzy (nie specjaliści) w internecie. Zweryfikuj to. Pamiętaj nawilżenie to podstawa, z tym powinnaś/powinieneś sam(a) sobie poradzić. Cała reszta może być ryzykowna. Dobry kosmetolog lub/i dermatolog poinstruuje Cię jak dbać o Twoją cerę, tak żeby nie zrobić sobie krzywdy.
PEELING ENZYMATYCZNY/ MASKA ENZYMATYCZNA – zazwyczaj w swym składzie posiada enzymy owocowe, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Jest to najdelikatniejsza forma peelingu, którą możemy stosować w zależności od problemów z którymi się borykamy i aktualnego stanu cery. Jeśli nie jesteś pod opieką specjalisty, to stosuj go 1 raz w tygodniu (przy cerze z zaskórnikami, wykwitami) lub raz na 2 tygodnie. Pomimo zapewnień niektórych producentów, nie zalecam zbyt częstego stosowania peelingu enzymatycznego. Pamietajmy proszę, że nasz mikrobom spełnia bardzo ważną funkcję.
PEELING MECHANICZNY– to peeling, który w swym składzie zawiera drobne lub grube drobinki np. z pestek, z ziaren soli czy cukru. Jest bardziej agresywny dla skóry i powoduje mocniejsze jej podrażnienie. Może być stosowany na okolice ciała 1 raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie.
PEELING CHEMICZNY– do stosowania profesjonalnego. Mamy różnego rodzaju peelingi chemiczne, o różnych stężeniach, skierowane do różnego rodzaju cer borykających się z różnymi problemami. Dzielimy je na powierzchowne, średnio-głębokie i głębokie. Specjalista mając szeroką wiedzę na temat skóry, organizmu, zamierzonych efektów i ewentualnych powikłań, indywidualnie dobiera odpowiednie stężenie i rodzaj kwasu. Samodzielne jego zastosowanie często prowadzi do powikłań, które nie zawsze występują od razu, a po pewnym czasie jego stosowania. Od kilku lat w sprzedaży detalicznej pojawiły się różne formy peelingu chemicznego. Coraz częściej w gabinecie zajmujemy się przywróceniem do zdrowia skóry uszkodzonej po ich użyciu. Niestety nieodpowiednio użyte mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
MASKI PIELĘGNACYJNE
Po wykonaniu peelingu, możesz wykonać maskę pielęgnacyjną. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub boryka się z...
TYPY CERY.
JAK JE ROZPOZNAĆ?
Jest kilka podstawowych typów cery. To cera normalna, sucha, łojotokowa (tłusta), wrażliwa, atopowa, z trądzikiem,...